רק חסלט זה חסלט

חסלט גם נקי גם בריא

חסלט הטעם הנקי של הטבע

יש חסלט ויש את כל השאר

רק חסלט זה חסלט

חסלט בריאות שבאה בקלות

אין סלט בלי חסלט

    
  
{"autoplay":"true","autoplay_speed":"3000","speed":"300","arrows":"false","dots":"true","rtl":"true"}

מידע לצרכן

ירקות עלים טריים ומצוננים אותם החברה מספקת הם בעלי ערכים תזונתיים רבים , אשר אכילתם היומיומית משפרת בצורה טובה ביותר את הרמה התזונתית של האדם וכתוצאה מכך את ההרגשה היומיומית ואיכות החיים. מעבר לכך ירקות עלים ידועים כבעלי סגולות רפואיות.

מהו הצבע הירוק שבירקות העלים?

הצבע הירוק שבירקות מתקשר לצמיחה חדשה ואנרגיה תוססת.
הכלורופיל הוא פיגמנט ירוק הנחוץ לתהליך הפוטוסינתזה (התהליך שבאמצעותו מפיקים הצמחים אנרגיה וחמצן). הכלורופיל דומה במבנה שלו ובתכונותיו להמוגלובין, הצבע האדום בדם וזה שמוליך את החמצן לתאים. ההבדל היחיד ביניהם הוא האטום שבמרכז המולקולה. במרכז מולקולת ההמוגלובין נמצא אטום ברזל, ובמרכז המולקולה של כלורופיל נמצא אטום מגנזיום. מזונות המכילים כלורופיל עוזרים לפעילות תקינה של מערכות שונות בגוף האדם ובמניעת מחלות.

מדוע לצרוך ירקות עלים כחלק מארוחה?
הירקות והעלים הירוקים נמצאים במקום הראשון בסולם הבריאות. הם עשירים במגנזיום, בברזל, באשלגן, באבץ, בזרחן, בויטמינים A, C, E, K ואף בסידן ששיעור הספיגה שלו ממקור זה כפול מאחוז הספיגה של חלב ומוצריו. כמו כן, הם מקור מצוין של: סיבים תזונתיים, חומצה פולית, כלורופיל המטהרים את הדם. הם כלל לא מכילים שומן וכולסטרול. כמות הקלוריות שבהם מזערית ( 10-15 קק"ל ל-100), ומומלץ לכלול אותם בתפריט היומי. הסיבים תורמים להסדרת פעילות מערכת העיכול ולמניעת עצירות, להאטת הספיגה של חומרים מהמזון כמו סוכר וכולסטרול ולהפחתת הסיכון לסרטן המעי הגס.

כרוב סגול: אכילתו מספקת לפחות שתי תכונות בריאותיות "במחיר אחד" .

כרוס סגול מכיל הן כמויות משמעותיות של אנתוציאנינים (פיגמנטים אדומים) בעלי עוצמה שהם נוגדי חימצון הידועים כמגנים מפני תהליכי הזדקנות. כן יש בו רכיבים פעילים נוגדי סרטן האופייניים לירקות ממשפחת המצליבים. הוא עשיר גם במגוון גדול יחסית של ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים. לאור זאת, מומלץ לשלב אותו בו בתפריט באופן יומיומי.

כרוב לבן כרוב ידוע כמסייע בעיקר לטיהור מערכות הגוף ובשימוש חיצוני משתמשים בעלי כרוב להכנת תחבושות ולהורדת נפיחויות חריפות. כרוב מקרר, מרגיע גירויים, משכך כאבים, מזין, מסלק רעלים ומשלשל מתון. כרוב עשיר במינרלים כגון סידן ואשלגן, מגנזיום וברזל. כמו כן בויטמינים A, B, C ו-E.

חסה הירוקה עשירה בוויטמינים A, K, ויטמינים מקבוצת B ובכללם חומצה פולית, ויש בה מעט ויטמין C, סידן, אשלגן וברזל. החסה בעלת העלים הכהים היא מקור לנוגד החמצון לוטאין, הידוע כמסייע לבריאות העין והעשוי גם לתרום למניעת מחלות לב . החסה נחשבת לירק דיאטטי במיוחד.

הפטרוזיליה ידועה כמסייעת להורדת הסתברות למחלות לב מאחר ומורידה את לחץ דם.

מכילה מרכיבים רבים נוגדי חמצון ויטמינים A,C,E, חומצה פולית

כל הסגולות, ואפילו הטעם, אינם מתייחסים לפטרוזיליה המיובשת המוצגת כתבלין,אלא לפטרוזיליה איכותית טרייה.

הכותב הוא נחשון גולדמן טכנולוג המזון של חברת עלי קטיף – חסלט.

דילוג לתוכן